L-krok 4 mm diameter
stål, förnicklad, gänga M4
| Attributnamn | Attribut-värde |
|---|---|
| Artikelnummer | LHK-4 |
| Försäljningsenhet | 10 stycken |
| Pris | ||
|---|---|---|
| 10 st. | 0,58 EUR/st. | |
| inkl. moms plus leveranskostnader | ||
stål, förnicklad, gänga M4
| Attributnamn | Attribut-värde |
|---|---|
| Artikelnummer | LHK-4 |
| Försäljningsenhet | 10 stycken |
| Pris | ||
|---|---|---|
| 10 st. | 0,58 EUR/st. | |
| inkl. moms plus leveranskostnader | ||
5,80 EUR
inkl. moms plus leveranskostnader
omgående leverans
tillgänglig: 13 500 stycken
Leveranstid: 2–6 arbetsdagar
Antal
Dessa L-krokar med gänga har en diameter på 4 mm och kan skruvas in i alla produkter med M4-gänga. De är perfekta som tillbehör till våra gripmagneter och magnetsystem. På så sätt kan du skapa nya upphängningsmöjligheter där du behöver dem.
Vinkelkrokarna passar utmärkt för att hänga upp mindre tavlor med lätta magnetiska fotoramar och annan dekoration på väggen, eller som krokar för handdukar, kökshanddukar och kläder.
Observera: Om du vill fästa dekoration i taket, använd våra skruvkrokar. L-krokar är på grund av sin form endast lämpliga som väggkrokar och inte som upphängningsmöjlighet i taket (belastning i dragriktning). Var därför noga med att kontrollera angiven skjuvkraft när du väljer magneter. Utförlig information hittar du på vår FAQ-sida häftkraft vs. skjuvkraft.
Vår L-krok har fått en ny design. Den nya kroken har en kortare anläggningsyta, vilket minimerar hävstångseffekten. På grund av denna optimering kan det dock förekomma att vinkeln på kroken inte alltid är helt rak på enstaka artiklar.
| Attributnamn | Attribut-värde |
|---|---|
| Artikel-ID | LHK-4 |
| EAN | 7640172693551 |
| gänga | L-krok |
| Diameter D | 4 mm |
| Sidlängd S | 14 mm |
| Gänglängd t | 3 mm |
| Anliggningsyta b | 5 mm |
| Gängstorlek | M4 |
| Tolerans | +/- 0,5 mm |
| beläggning | Nickel (Ni) |
| Stål | Q235 (Kina) |
| Utförande | L-krok |
| Vikt | 2,4 g |
| PDF-datablad |
Tillverkare: Webcraft GmbH / supermagnete, Industriepark 206, 78244 Gottmadingen, Tyskland, support@supermagnete.com
| 1 st. | 4,24 EUR/st.* | |
| från | 3 st. | 3,73 EUR/st.* |
| från | 10 st. | 3,25 EUR/st.* |
| från | 20 st. | 3,02 EUR/st.* |
| från | 40 st. | 2,80 EUR/st.* |
| Begär rabatt från 120 st. | ||
| 5 st. | 1,59 EUR/st.* | |
| från | 15 st. | 1,42 EUR/st.* |
| från | 40 st. | 1,29 EUR/st.* |
| från | 80 st. | 1,20 EUR/st.* |
| Begär rabatt från 260 st. | ||
| 1 st. | 2,54 EUR/st.* | |
| från | 3 st. | 2,27 EUR/st.* |
| från | 10 st. | 2,01 EUR/st.* |
| från | 20 st. | 1,88 EUR/st.* |
| från | 40 st. | 1,76 EUR/st.* |
| Begär rabatt från 200 st. | ||
| 1 st. | 3,03 EUR/st.* | |
| från | 3 st. | 2,70 EUR/st.* |
| från | 10 st. | 2,40 EUR/st.* |
| från | 20 st. | 2,24 EUR/st.* |
| från | 40 st. | 2,10 EUR/st.* |
| Begär rabatt från 160 st. | ||
10 st. 0,17 EUR/st.*
10 st. 0,40 EUR/st.*
100 st. 0,09 EUR/st.*
1 set 4,47 EUR/st*
10 st. 0,25 EUR/st.*
1 st. 4,50 EUR/st.*
10 st. 0,81 EUR/st.*
1 st. 10,49 EUR/st.*
1 st. 6,37 EUR/st.*